اطلس تهویه پارس / مباحث تخصصی / مزایای فنی پکیج های یکپارچه AUX

مزایای فنی پکیج های یکپارچه AUX

پاره ای از مزایای فنی انحصاری پکیج های پشت بامی یکپارچه آکس (AUX Rooftop Packages) در مقایسه با سایر رقبا در صنعت تهویه مطبوع به شرح زیر می باشد:

جدول مشخصات :

الف : کمپرسور

  1. کمتر از ظرفیت 5/2 تن برودتی       روتاری (Rotary)
  2. از ظرفیت 7/2 تا 6/3 تن برودتی      جابجایی (Positioning)
  3.  از ظرفیت 5/4 تا 56 تن برودتی       اسکرال (Scroll)
  4. از ظرفیت 56 تا 120 تن برودتی       اسکرو (Screw)

 

کمپرسور دستگاههای ردیف 1 تا 3 ساخت کمپانی کوپلند (Copeland) و کمپرسور دستگاه ردیف 4 ساخت کمپانی بیتزر (Bitzer) آلمان و از نوع کنترل ظرفیت پیوسته می باشد.

ب: بدنه

بدنه از جنس فولاد گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای الکترو استاتیک نوع اپوکسی پولی استر بوده و در قسمت اواپراتور دارای عایق مناسب به قطر 1 اینچ به منظور جلوگیری از اتلافات انرژی می باشد. هرچند صدای این دستگاه بسیار مطلوب می باشد، ولی این عایق همچنین مانع ورود صدای سیستم به داخل کانالها می شود.

ج: کندانسور

کویلهای کندانسور این دستگاهها مجهز به پوششهای مقاوم خاص (Coating) جهت کارکرد و راندمان مناسب در شرایط آب و هوایی حاره ای (Tropical) بوده و بسیار مقاوم در برابر مواد خورنده موجود در هوای آلوده مراکز صنعتی می باشد. همچنین فن های کندانسور این دستگاه در مقایسه با سایر رقبا در ایران کمترین صدا را ایجاد می کند که موضوع بسیار مهم و قابل توجهی می باشد. این فن ها از نوع 6 پل بوده و مجهز به حفاظت از کلاس F می باشد.

د: اواپراتور

مزیت بزرگ فن های اواپراتور این است که از نوع تسمه پولی نبوده و از نوع اتصال مستقیم (Direct Drive) می باشند. این مطلب لرزشها، صدا، ارتعاشات را به حداقل و عمر سیستم را به حداکثر می رساند، ضمناً این امکان بوجود می آید که فن دور متغیر باشند. همچنین همانگونه که پیشتر نیز ذکر شده کل محفظه اواپراتور عایق شده است و دریچه برگشت نیز مجهز به فیلتر آلومینیومی قابل شستشو جهت جذب ذرات و تصفیه هوا می باشد. 25% راندمان بیشتر موتور نسبت به مدل های مشابه

هـ : کنترلر

دستگاهها مجهز به ترموستات می باشند که قادر به کنترل دستگاه در سیکل سرمایش(Cooling)، گرمایش(Heating)، تهویه (فن تنها)(Fan)، رطوبت گیری(Dehumidifier)، اتوماتیک(Automatic) می باشد. همچنین دستگاه مجهز به حفاظتهای کنترل فاز و کنترل نوسان برق بصورت استاندارد بوده و تمامی قطعات الکترونیکی، بردها و حفاظتها ساخت کارخانجات معتبر اروپای غربی بصورت اورجینال یا تحت لیسانس می باشند.

دستگاههای پکیج یکپارچه AUX مجهز به پیشرفته ترین سیستم یخ زدا (Defrost) می باشند. در مدار یخ زدایی AUX نیازی به شیر چهار طرفه نبوده و نیازی به خاموش شدن کمپرسور نیست و دستگاه در حین انجام امر سرمایش عملیات یخ زدایی انجام می پذیرد.

همچنین این سیکل دارای مطمئن ترین سیستم جلوگیری از یخ زدایی مبرد (Anti Freeze Protection) می باشد که منجر به کارکرد هرچه راحت تر و مطمئن تر سیستم می شود.